Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız:

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'la soru-cevap

YazarMesaj
Desolator
TTC Özel Üye
TTC Özel Üye
Desolator

Erkek
İş/Hobiler : Model Arabalar

Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'la soru-cevap Empty
MesajKonu: Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'la soru-cevap   Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'la soru-cevap Icon_minitimePtsi Kas. 03, 2008 9:47 pm

Yarış sonrasında duygularını ifade etmekte zorlanan 23 yaşındaki İngiliz sürücü şampiyonluğun ilk dakikalarında soruları cevapladı:

S - Lewis, dünya şampiyonu oldun, duygularını açıklayabilir misin?

Lewis Hamilton: Bunu kelimelere dökmek imkansız. Bunu ifadeden acizim. Tüm ailem burada, babam burada. Bu çok uzun bir yolculuk oldu. Ülkemden çok büyük destek aldım. Takımım yıl boyunca harika işler çıkardı. Benim için çok büyük fedakarlıklarda bulundular. Herkes adına bunu yapabildiğim için çok heyecanlıyım.

S - Son birkaç turdaki, son virajlardaki gerilim nasıldı?

LH: Yağmur başlamadan önce oldukça rahattım. Lastiklerim biraz aşınmıştı, bu yüzden hızımı korumakta pek başarılı olamadım. Fakat yine de Vettel'in önünde kalabildim. Daha sonra yağmur çiselemeye başladı, ben de risk almak istemedim. Ardından Vettel beni geçti. Bana onun önünde kalmam gerektiği söylenmişti, inanamadım. Ardından son virajda Timo Glock'u geçmeyi başardım. Bunun için sadece tanrıya şükredebilirim.

S - Takım sana Glock'un yavaşladığını söylemiş miydi?

LH: Onu yakalamadan az süre önce, Glock'u geçmek zorunda olduğumu söylemişlerdi. Ben de Vettel'i geçmek için elimden geleni yapmaya çalışıyordum. Fakat Vettel benim kadar hızlıydı. Bu hayatımın en zorlu değil ama zorlu yarışlarından biri oldu.

S - Finişi geçtiğinde neler hissettin, dünya şampiyonu olduğunu biliyor muydun?

LH: Hayır bilmiyordum. Sadece başardım mı, başardım mı, diye bağırıyordum. Birinci virajı geçerken insanlar yanıma geldiler ve bana şampiyon olduğumu söylediler. Kendimden geçmiş gibiydim.

S - Ve şimdi McLaren'ın sana göstermiş olduğu güveni haklı çıkarmış oldun.

LH: Evet bu bir rüyaydı.

S - Burada bir tarih yazdın, neler başardığnın gerçekten farkında mısın?

LH: Sanırım henüz değil. Hayatımın en yoğun yarışını geçirdim. Kalbim hala yarışıyor. Takımın bana verdiği bu fırsattan dolayı kendilerine minnettarım. McLaren ve Mercedes'e bana bu fırsatı verdikleri için, buraya gelip beni destekleyen aileme, arkamdaki tüm insanlara çok büyük saygılar... Onlar olmasaydı bunları başaramazdım.

S - Son turları izleyemeye kalp dayanamayacak heyecan vardı, sen araçta ne durumdaydın?

LH: Kalbim patlamak üzereydi. Ama soğukkanlı olmayı başarabildim, nasıl yaptım bilmiyorum fakat çok şanslıydım, özellikle de son turda.

S - İlk dünya şampiyonluğunu nasıl kutlayacaksın?

LH: Ailemle kutlayacağım. Takım olarak bir parti vereceğiz.

S - Dünya şampiyonu olma konusunda neler düşnüyorsun?

LH: Şu an bu konuda birşey söyleyemiyorum. Sadece takıma, bana bu fırsatı verenlere çok teşekkür ediyorum. Onlarla büyük gurur duyuyorum. Başlangıçta lastiklerimde bir problem vardı, lastikler aşınmaya başlamıştı ve benim yapabileceğim hiçbir şey yoktu. Sadece aracı pistte tutmaya çalışıyordum. Kalbim çok sert atıyordu, yeniden Vettel'in önüne geçmeye çalışıyordum. Bereket versin ki Glock'u geçme imkanım oldu. Yapmam gereken şeyde buydu zaten. Dolayısyla gedik, gördük ve yaptık...

S - Araçta durumun nasıldı?

LH: Kalbimin patlayacağını düşündüm. Sanırım benim yerimde kim olsa aynı durumda olurdu. Son turda yarışı kaybetmiş olsaydım neler olurdu bilmiyorum.

Lastikler aşınmıştı, o sırada depom doluydu. Felipe Massa bugün harika bir yarış çıkardı. Kendisini bu yarıştaki zaferinden ve yıl boyunca sergilediği rekabetten dolayı kutluyorum. Fakat tepede olmak harika bir duygu.

S - Vettel seni solladığında neler düşündün, artık herşeyin bittiği aklına geldi mi?

LH: Açıkçası neler olduğunu bilmiyordum. Lastikler bozulmaya başladı ve ben de kaydım. Yapabileceğim hiçbir şey yoktu.

S - Glock'un önünde olduğunu görmüş müydün, Glock'u geçtiğini biliyor muydun?

LH: Bana sadece önümde olduğu söylenmişti ama arada ne kadar mesafe vardı bilmiyorum. Sadece arayı kapatmak için dua ediyordum. 10. viraj çıkışında onu görebileceğime inanamamıştım. Arayı hemen kapatmak için gerekli mesafe yoktu ama sonunda içerden bir atakla geçmeyi başardım.

S - Şu anki duygularını kelimelere döker misin?

LH: O hayır, bunu yapabileceğimi sanmıyorum. Çok duygu yüklü bir durumdayım, ağladım. Kalbim çok zorlandı. Sanırım benim yerinde olan herkes için durum aynı olurdu. Şu an sadece takımımla, ailemle gurur duyuyorum.

S - Brezilya'da kazanmak özel bir zafer mi senin için?

LH: Oo elbette. Senna'nın yaşadğı yerde kazanmak her zaman özel olur.

Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'la soru-cevap L_ham_08_champ_father
Desolator
TTC Özel Üye
TTC Özel Üye
Desolator

Erkek
İş/Hobiler : Model Arabalar

Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'la soru-cevap Empty
MesajKonu: Geri: Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'la soru-cevap   Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'la soru-cevap Icon_minitimePtsi Kas. 03, 2008 10:11 pm

Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'la soru-cevap Adsaz10

Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'la soru-cevap
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Evoculardan bir dünya rekoru..